Prof. dr hab. Wojciech Janusz Niżański
kierownik Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczegowe Wrocławiu Członek Zarządu Towarzystwa Biologii Rozrodu oraz Przewodniczący Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu PAN. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. W 2011 r. został Prezesem European Veterinary Society for Small Animal Reproduction. Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Weterynaria Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu., lider Wiodącego Zespołu Badawczego 'InnoWet' UP we Wrocławiu. Zainteresowania naukowe obejmują techniki wspomagania rozrodu w programach ratowania ginących gatunków zwierząt oraz zagadnienia diagnostyki i terapii zaburzeń rozroduw weterynarii. Laureat „Złotego Chirona” za popularyzację nauki w 2018 r. Autor kilkuset publikacji naukowych i pozycji książkowych. Organizator międzynarodowych kongresów weterynaryjnych i międzynarodowych warsztatów mistrzowskich w weterynarii.


Lek. wet. Konrad Kalisz
absolwent Wydziału Weterynarii w Lublinie z 1996 roku. Po studiach pracował w Klinice Chirurgii Lubelskiego Wydziału Weterynaryjnego na stanowisku asystenta. Od 01.09.1998 jest współwłaścicielem przychodni Animal w Łodzi. Uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chorób psów i kotów oraz radiologii. Specjalizuje się w rozrodzie psów, neurologii psów i kotów oraz chirurgii i neurochirurgii. Jego pasją, obok pomocy cierpiącym zwierzętom są dalekie podróże.


Lek. wet. Bogdan Korczak
kierownik lecznicy, lekarz weterynarii, specjalista chorób psówi kotów. “Pod Koniem” od 1985 roku czyli odkąd skończył studia w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (dziś Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Zawodowo interesujągo głównie chirurgia, okulistyka i możliwości zastosowania komórek macierzystych. Pozazawodowo - turystyka górska letnia i zimowa. Stan rodzinny: żona i dorosła córka.


Lek. wet. Agata Grudzień-Stasiak
O sobie: Jestem lekarzem weterynarii specjalizującym się w okulistyce zwierząt towarzyszących.Po wielu stażach - w Turcji, Anglii i Stanach Zjednoczonych utwierdziłam się w przekonaniu, że okulistyka jest moim numerem jeden. Po latach mobilnych konsultacji zdecydowałam się na założenie pierwszej w Łodzi Weterynaryjnej Przychodni Okulistycznej obejmującej diagnostyczną i chirurgiczną opieką okulistyczną zwierzęta towarzyszące. Oprócz pracy klinicznej od zawsze mocno leżała mi na sercu edukacja młodych lekarzy, dlatego utworzyłam internetowy sklep, oferujący e-booki i webinary dla adeptów okulistyki weterynaryjnej


Lek. wet. Michał Stelmaszyk
chirurg, ortopeda, neurochirurg, jeden z najlepszych specjalistów chirurgii ortopedycznej w Polsce. Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Obecnie szkoli się głównie na wysoce specjalistycznych kursach zagranicznych u mistrzów chirurgii i neurochirurgii. Obecnie jest niezależnym specjalistą współpracującym z różnymi klinikami w Polsce, gdzie wykonuje zabiegi o najwyższym stopniu trudności. Obecnie dr Stelmaszyk wykonuje całe spektrum zabiegów chirurgicznych: od artroskopii, osteosyntez, osteotomie korekcyjne, protezowanie, protezoplastykę rzepki, korekty w przypadku zespołu brachycefalicznego, zabiegi w obrębie żuchwy i szczęki, aż po operacje dyskopatii i zabiegi w obrębie mózgowia. Posiada niezbędne certyfikaty w zakresie leczenia zwyrodnień i stanów zapalnych stawów z wykorzystaniem ACS. Prowadzi szkolenia z chirurgii ortopedycznej dla lekarzy weterynarii a także dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas kursów z ortopedii psów i kotów dla fizjoterapeutów zwierząt i lekarzy weterynarii pierwszego kontaktu.